Organizatorzy

      
The European Law Students’ Association (ELSA) – Europejskie Stowarzyszenie Studentów Prawa ELSA jest największym na świecie niezależnym stowarzyszeniem zrzeszającym studentów prawa i młodych adeptów prawa działającym pro bono. Ponad 30 000 studentów prawa
z całej Europy aktywnie działa w 43 krajach, na trzech poziomach: lokalnym, krajowym i międzynarodowym. Na czele organizacji stoi Zarząd Międzynarodowy, który spaja i koordynuje naszą pracę.
Grupa Lokalna ELSA Rzeszów jest jedną z 16 Grup Lokalnych ELSA Poland, powstała w maju 1996 roku. Aktualnie zrzesza około 50 studentów Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Rzeszowskiego.Nasza działalność w głównej mierze ma na celu wspieranie edukacji prawniczej oraz podwyższanie kwalifikacji studentów prawa i młodych prawników. Najczęściej organizujemy: konferencje, seminaria, debaty oraz konkursy. Przekuwamy wiedzę teoretyczną w praktyczne umiejętności podczas symulacji rozpraw sądowych, czy praktyk studenckich. Dzięki wyjazdom studyjnym, szkołom prawa i delegacjom poznajemy kultury prawne innych państw i nawiązujemy międzynarodowe znajomości. Stale współpracujemy z międzynarodowymi oraz krajowymi organizacjami pozarządowymi, największymi firmami prawniczymi i konsultingowymi, samorządami prawniczymi, a także instytucjami mającymi wpływ na kształt zawodu prawnika. Zainteresowaliśmy Państwa naszą pracą, historią? Zapraszamy do odwiedzenia naszej STRONY INTERNETOWEJ  i FANPAGU  ELSA Rzeszów.
 euroavia logo    
EUROAVIA (European Association of Aerospace Students) to stowarzyszenie zrzeszające studentów lotnictwa z 38 uniwersytetów, z 19 krajów.   W maju 2014 roku EUROAVIA obchodziła 55-lecie działalności, stowarzyszenie istnieje od 1959 roku, a swoją główną siedzibę posiada w Delft, Holandia. Organizacja non-profit, której głównymi celami jest ułatwienie studentom kontaktu z firmami z branży lotniczej, integracja pomiędzy grupami lokalnymi, pogłębienie zainteresowania branżą lotniczą oraz rozwój umiejętności zdobywanych podczas studiów. Dodatkowym atutem jest wymiana kulturowa, przy jednoczesnym poczuciu wspólnoty europejskiej. Zapraszamy do odwiedzenia międzynarodowej STRONY stowarzyszenia    i dowiedzenia się więcej o działalności EUROAVII!
EUROAVIA Rzeszów jest jedną z grup lokalnych międzynarodowej organizacji studenckiej EUROAVIA.  Grupa działa na zasadzie koła naukowego przy Katedrze Awioniki i Sterowania na Wydziale Budowy Maszyn i Lotnictwa Politechniki Rzeszowskiej. W chwili obecnej EUROAVIA Rzeszów zrzesza ponad 55 członków i istnieje już od 12 lat. Organem koordynującym jest Zarząd składający się z 4 osób na czele z Prezesem. Pozostali członkowie zarządu spełniają powierzone im w trakcie wyborów funkcje objęte statutem Koła Naukowego. Opiekunem koła jest mgr inż. Piotr Szczerba. EUROAVIA Rzeszów jest jednym z najaktywniejszych i największych kół naukowych na Politechnice Rzeszowskiej, a działalność lokalna oraz międzynarodowy charakter powodują, że jest ona także rozpoznawalna pomiędzy studentami oraz firmami branży lotniczej. Obecna działalność EUROAVII Rzeszów opiera się na projektach technicznych: SAE Aero Design West to międzynarodowe zawody modeli samolotów udźwigowych, zespół EUROAVII Rzeszów – EUROLIFTER bierze udział w tegorocznej edycji (22-24 kwietnia 2016) w Van Nuys, California USA. Kolejny projekt do którego przygotowuje się sekcja EuroAvionics EUROAVII Rzeszów  to IMAV 2016 ( The International Micro Air Vehicle Conference and Competition 2016), zawody odbędą się w terminie 17 – 21 października 2016 w Pekinie, Chiny. EUROAVIA Rzeszów regularnie bierze udział
w zawodach Air Cargo Challenge, w edycji ACC 2015 (Stuttgart, Niemcy),  drużyna EUROLIFTER zajęła 3 miejsce, a drużyna The Lifters 17. Dodatkowo działalność lokalna polega na prowadzeniu technicznych warsztatów dla studentów rozwijające ich umiejętności techniczne, wyjazdy do firm związanych z branżą lotniczą, kontakty z tymi firmami w celu zorganizowania praktyk i staży dla naszych studentów i wiele więcej. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat naszej działalności, zapraszamy na STRONĘ INTERNETOWĄ EUROAVIA Rzeszów oraz FANPAGE na portalu społecznościowym Facebook.